Albo w innych podobnych miejscach w internecie, aby nie było, że któremukolwiek z portali robię reklamę. Z różnych powodów kupowanie części i akcesoriów rowerowych przez internet może być bardzo korzystne. Sam upewniłem się o tym już dobre dwa lata temu, gdy za nowe opony wydałem o jedną trzecią mniej, niż gdybym zakupił je w sklepie stacjonarnym.

Rowerki

No właśnie – dlaczego warto kupować przez sieć? Bo zwykle jest dużo taniej

O ile na stronach sklepów internetowych ceny nie są koniecznie dużo niższe (chociaż niższe bywają), o tyle na portalach aukcyjnych dętki, opony, dzwonki, oświetlenie i wiele innych będzie wyraźnie tańsze. Oczywiście mówię o sklepach, które na takim Allegro działają, nie o sprzedawcach prywatnych.

Bo na prywatnych trzeba uważać

Nie chcę generalizować, ale generalnie przez Allegro robię zakupy tylko w sklepach na aukcjach „kup teraz”. Od prywatnych osób kupuję tylko wtedy, gdy mogę osobiście odebrać towar. Już kilka razy się niestety natknąłem na nieuczciwość u takich sprzedawców.

Kiedy nie robić zakupów w internecie?

Mówiąc wprost – gdy się nie znasz. Jeśli nie bardzo wiesz, jaki masz rozmiar dętki, albo czym się różni lampka za 50 złotych od lampki za 5 złotych, lepiej udać się do sklepu normalnego. Ale przecież rok jazdy rowerem wystarczy, aby takie rzeczy wiedzieć.