Plac ZamkowyPoczątkowo nowy sezon miejskiej wypożyczalni rowerów miał wystartować w Warszawie na początku marca. Potem termin ten odłożono na drugą połowę miesiąca. Potem na wielką sobotę.

Jest już po Świętach Wielkanocnych, a Veturilo na warszawskich ulicach jak nie ma, tak nie ma. Kiedy więc mieszkańcy stolicy znowu będą mogli wypożyczać jednoślady w 150 bezobsługowych stacjach rozsianych po całym mieście? Jeśli wiatry będą wiać pomyślnie, już w pierwszy poświąteczny weekend system zostanie uruchomiony.

Wiatry i ogólnie warunki pogodowe nie są bez znaczenia, ponieważ to aura była powodem (a może pretekstem) do opóźnienia startu Veturilo w tym roku. Zarówno firma NextBike, jak i warszawski ZTM twierdzili, że z powodu przedłużającej się zimy nie można uruchomić warszawskiego roweru miejskiego na czas.

Chociaż warszawiacy mogą być zawiedzeni opóźnionym systemem Veturilo, to już samym systemem nie. Przypomnijmy, że w tym roku wzbogaci się on niemal o 100 nowych stacji, co oznacza przyrost trzykrotny i czyni ten system największym w Polsce i jednym z największych w Europie.