RowerzystkaCo jest potrzebne, aby kierować rowerem? Według przepisów prawa tylko dowód osobisty. Według łódzkiego Urzędu Miejskiego testy psychologiczne, psychomotoryczne, badania EKG i właściwy poziom cukru we krwi.

Wydawać by się mogło, że pomysł UM w Łodzi jest rewolucją na skalę ogólnopolską: urząd pozwolił bowiem swoim pracownikom używać roweru do załatwiania spraw służbowych na mieście a nawet zorganizował dla nich wypożyczalnię bicykli.

Co z tego, skoro aby korzystać z tego innowacyjnego rozwiązania, trzeba udowodnić, że jest się zdrowym na umyśle (czyżby istniało podejrzenie, że urzędnicy w Łodzi mają z tym problem?), mieć zdrowe serce i odpowiedni poziom cukru.

To zresztą nie koniec. Urzędnik, który chce korzystać z roweru w sprawach służbowych, musi przejść szkolenia z prawa o ruchu drogowym i z udzielania pierwszej pomocy. To akurat można pochwalić. Poza tym oprócz roweru otrzyma on kask, kamizelkę odblaskową oraz… buty ochronne, cokolwiek w kontekście jazdy na rowerze to znaczy.

Czy naprawdę warto mądry i ciekawy pomysł de facto uwalać już na samym starcie?


Zobacz również [reklama]:  Kasetony Wrocław