Prom na Wiśle/ZTM Warszawa

Prom na Wiśle/ZTM Warszawa

Warszawiakom polecamy weekendową trasę rowerową z centrum Warszawy przez Legionowo nad zalew Zegrzyński. Z Warszawy do Legionowa jest około 25 kilometrów długości, a nad zaporę w Zegrzu około jedenastu. Łącznie więc mamy do przejechania jakieś 36 kilometrów.

Wycieczka (mapa poniżej wyszperana w serwisie Maps.Google) zaczyna się w centrum Warszawy, następnie kieruje się wzdłuż Wisły na północ aż do Łomianek. Tam przeprawiamy się bezpłatnym promem na drugą stronę rzeki i kontynuujemy podróż do Legionowa, a stamtąd w stronę zapory. Prom czynny jest od początku maja do końca sierpnia, przy czym przez maj i czerwiec pływa on tylko w weekendy, a w miesiącach wakacyjnych również w dni robocze.

Na samej trasie miniemy sporo atrakcji: Pałac Poniatowskich w Jabłonnie, bezpłatną przeprawę promowa, rezerwaty przyrody i wiele innych. Jeśli będziemy zmęczeni, nie musimy do Warszawy wracać rowerem. Wystarczy, jeśli w Legionowie wsiądziemy w pociąg, aby dojechać do dworca Warszawa Gdańska albo Warszawa Centralna.

Poniżej mapa wycieczki nad Zalew Zegrzyński. W jej lewym górnym rogu znajduje się menu ułatwiające nawigację.