Stary SączMieszkańcom Krakowa lub Nowego Sącza proponuję przejechać trasę pomiędzy tymi dwoma miastami. Jest to wycieczka w sam raz na weekend. Dla większości za długa. aby przejechać ją w dzień i za krótka, aby rozbijać ją na cztery, czy pięć dni.

Trasę Nowy Sącz-Kraków proponuję rozbić na dwa dni z noclegiem w okolicach Tarnowa. Przy założeniu, że pojedziemy z Sącza do Krakowa, pierwszy dzień będzie dość wymagający: będzie kilka podjazdów, w tym jeden o przewyższeniu około stu metrów. Ostatecznie można go pokonać wchodząc. Niestety przynajmniej połowę trasy pokonamy jadąc dość ruchliwą drogą krajową wzdłuż Dunajca. Potem odbijamy na trasę wojewódzką prowadzącą do Wojnicza.

Drugi dzień będzie przyjemniejszy: trasa płaska, większość trasy poprowadzona drogami lokalnymi. Około 20 kilometrów to przyjemna alejka asfaltowa w Puszczy Niepołomickiej.

Na trasie sporo atrakcji: centrum Nowego (i ewentualnie Starego) Sącza), zapory na Dunajcu w Rożnowie (trzeba odbić) oraz w Czchowie, Puszcza Niepołomicka. Polecam.

Trasa rowerowa Nowy Sącz – Kraków: mapa