Poniżej nasza propozycja na wycieczkę rowerową Kraków – Warszawa (lub z Warszawy do Krakowa, jak kto woli). W sam raz na kilka dni wolnego i przyzwoitą pogodę: może jeszcze w tym roku, ale zapewne już w następnym.

Kraków, Warszawa: wycieczka rowerowa

Sami mieliśmy przejechać trasę rowerową Kraków – Warszawa: nie udało się to jeszcze z rożnych powodów, ale plany są i szlak tej wycieczki również wytyczony. Czym się kierowaliśmy układając ją? Przede wszystkim sprawami, które mogą być istotne dla początkujących turystów rowerowych (którzy mamy nadzieję, ciekawe materiały na naszym blogu znajdują).

Będą to więc: krótkie odcinki na poszczególne dni (chociaż to można bez problemu modyfikować), trasa omijająca wzniesienia (czyli nie jedziemy przez Góry Świętokrzyskie), chociaż na początku, patrząc od Krakowa, będzie lekko pod górkę – jak to na Jurze oraz poprowadzona drogami lokalnymi w takim stopniu, w jakim było to możliwe. Na uciążliwość samochodów nie powinno się narzekać.

Trasa zaczyna się (lub kończy) w Krakowie. Z tegoż miasta udajemy się na północ w stronę znanej wszystkim krakowskim rowerzystom miejscowości Ojców. Do Warszawy zaś wjedziemy od zachodu, a dokładniej od Żyrardowa.

Jadąc, miniemy jeszcze takie miejscowości, jak Ojców, Pieskowa Skała, Wolbrom, Szczekociny, Włoszczowa, Olesno, Końskie czy Konstancin Jeziorną. Wzdłuż tej trasy znajdziecie mnóstwo noclegów. Do pokonania jest ponad 360 kilometrów – do zrobienia w cztery dni, jak ktoś nie chce przesadzać – w tydzień.

Wycieczka rowerowa Kraków – Warszawa: mapa

Jeśli przejechałeś rowerem z Warszawy do Krakowa lub na odwrót tą, albo inną trasą, pochwal się w komentarzu.

 
Zobacz również: krakow-przewodnik.com.pl.