Poniżej prezentujemy mapę trasy rowerowej z Krakowa do Leżajska przez Tarnów i Rzeszów. Możemy ją polecić, ponieważ podobną przejechaliśmy w 2012 roku. Na trasie nie nastawiajmy się zwiedzanie atrakcji turystycznych (może poza samym Tarnowem, Rzeszowem i Leżajskiem).

Trasa poprowadzona jest bocznymi drogami, dlatego ruch samochodowy nie będzie duży. Jest raczej płaska, więc nie sprawi problemów początkującym. Problemu ze znalezieniem noclegów nie będzie: tanie hotele są w Brzesku, Sędziszowie Małopolskim, a koszt gospodarstw agroturystycznych w tych okolicach to 30-40 złotych.

Trasa rowerowa zaczyna się w Krakowie i kieruje się na Niepołomice i Puszczę Niepołomicką. Będzie płasko i przyjemnie. Pamiętajmy, aby w Mikluszowicach tuż po wyjeździe z puszczy znaleźć kładkę na Rabie: warto spytać się miejscowych, bo jest ona nieco ukryta.

Do Tarnowa będzie płasko z przewagą terenów leśnych. Za Tarnowem trasa będzie już nieco bardziej pofałdowana, ale bez obaw: 50 metrów przewyższenia na długości kilku kilometrów to jeszcze nie górki.

Trasa idealna do pokonania w około cztery dni dla początkujących: w sam raz na weekend majowy.


Trasa rowerowa 518352 – powered by Bikemap