Trasa Kraków – Miechów była ostatnią naszą jednodniową dłuższą wycieczką jesienią 2016 roku. Droga jest malownicza, ale też nie należy do płaskich.

Na początek jedziemy tak, jak do Ojcowa. My standardowo wybieramy drogę przez Zielonki, aby potem odbić do Doliny Prądnika i przejechać przez Prądnik Korzkiewski i potem Ojców. Z Ojcowa kierujemy się do Skały, która będzie jednym z najwyżej położonych punktów na całej trasie, a podjazd wcale nie będzie łatwy. Zresztą do Skały aż od Krakowa będzie cały czas pod górkę.


REKLAMA: krakow-przewodnik.com.pl


Reszta trasy typowo interwałowa. Za skałą będzie ładny kawałek zjazdu, ale potem znowu zrobi się trochę stromo. I znowu zjazd i podjazd. Końcówka trasy już będzie łagodna, acz sam Miechów leży na podwyższeniu i z dworca do centrum miasta znowu jest pod górkę. Podsumowując: trasa ma niecałe 60 kilometrów, ale trochę się na niej napedałujecie.

Z Miechowa do Krakowa wróciliśmy pociągiem. Cudem: w osobówkę się nie zmieściliśmy, a w TLK ledwie. Była niedziela wieczór – odradzamy planować tę trasę na niedzielę, jeśli będzie jeszcze trwał rok akademicki, bo pociągi są skutecznie już zajęte przez studentów.