Oto przygotowana na jedną z pierwszych wiosennych wycieczek trasa rowerowa z Krakowa do Katowic. Jeśli jesteście z Katowic, będzie Wam ją przejechać jeszcze łatwiej, ponieważ częściej będziecie zjeżdżać, niż podjeżdżać.

Cała trasa ma 114 kilometrów, chociaż w praktyce wyjdzie pewnie nieco więcej. To w sam raz ja dwudniową wycieczkę dla początkujących i jednodniową dla bardziej wprawionych. Trasa jest bardzo łagodna: Od Krakowa do Oświęcimia wiedzie wzdłuż Wisły, potem odbija nieco bardziej na północ w stronę Katowic. Ten ostatni odcinek będzie też nieco trudniejszy.

A oto dokładniejszy przebieg trasy z Krakowa do Katowic:

  • W samym Krakowie będzie to trasa tyniecka – można jechać południową stroną Wisły, a potem przejechać na drugą stroną po kładce obok mostu na autostradzie A4, można też od razu jechać nową trasą po północnej stronie. Co kto woli, a na mapie jest ten pierwszy wariant.
  • Dalej jedziemy w Stronę Piekar i Czernichowa, gdzie przeprawiamy się promem na południową stronę Wisły. Radzimy mieć mapkę ze sobą, bo będzie się jechać gminnymi drogami i łatwo skręcić w jakąś inną.
  • Dalej już, aż do wysokości Oświęcimia wycieczka to ten sam szlak co Wiślana Trasa Rowerowa. Jest dość dobrze oznaczona w terenie, można odważyć się jechać po znakach.
  • Potem w miejscowości Dwory (tuż przed Oświęcimiem) przeprawimy się przez Wisłę i pojedziemy w stronę Katowic. Tej części wycieczki jeszcze nie znamy, ale jak tylko poznamy, opiszemy. Będzie wiodła bocznymi drogami, miejscami będzie (jak na tę trasę) lekko pod górkę.

REKLAMA: trasy wycieczek turystycznych w Krakowie