Przemyśl1200 kilometrów na rowerze w trakcie jednej wycieczki? Dla osób wprawionych, które chleb z niejednego pieca już jadły i dojechały do niego tylko rowerem, to nic trudnego.

Prezentowana poniżej trasa, która ostatnio znalazła się w serwisie Bikemap.net, ma być przejechana przez jej autorów w lipcu 2013 roku. Jej nazwa, Via Galicia, nie bierze się znikąd: wiedzie ona prawie dookoła Galicji, a przynajmniej zachodniej je części.

Trasa jest wyjątkowo górzysto-wyżynna: zahacza o Góry Świętokrzyskie, Kielce, Roztocze, Zamość, Przemyśl. Bieszczady, Słowację, Tatry. dla miłośników ciągłych zjazdów i podjazdów i przede wszystkim dla osób, które mają kondycję.

Wadą trasy jest to, że prowadzi ona drogami głównie wojewódzkimi, a miejscami również krajowymi (w tym ruchliwą trasą nr 79 prowadzącą do Sandomierza). Zamieszczamy trasę bardziej jako inspirację: zmodyfikowana na niektórych odcinkach tak, aby korzystać z dróg lokalnych, może być bardzo ciekawa. Poza tym wcale nie trzema jej przejeżdżać w jeden dzień. Oczywiście osobom, które zamierzają ją pokonać, życzymy szczęścia i niecierpliwie czekamy na relację.

Mapa trasy rowerowej dookoła Galicji:


Trasa rowerowa 1991797 – powered by Bikemap