Kraków urocza fotografiaJeśli popatrzymy na mapę Krakowa, wydawać by się mogło, że jest tam całkiem sporo dróg rowerowych. Istniejące ścieżki rowerowe nie zawsze jednak tworzą spójną całość, z której można bez przeszkód korzystać.

Poniżej znajdziecie aktualną mapę ścieżek rowerowych w Krakowie. Jeśli uważacie, że jakiś dróg brakuje na tej mapie, prosimy o komentarz pod tekstem, zweryfikujemy tę informację. Jeśli chcecie się podzielić wrażeniami z jazdy rowerem po krakowskich ścieżkach, również zapraszamy do dyskusji.

Na chwilę obecną Kraków (zobacz również mapę proponowanych wycieczek podmiejskich) ma ambitne plany rozbudowy dróg rowerowych, tak aby tworzyły one dwa szkielety: dróg użytkowych pomiędzy wszystkimi dzielnicami miasta oraz dróg rekreacyjnych, takich jak prowadzące do Tyńca (zrealizowana), Kryspinowa i innych miejsc.

Plany to jedno, ale ich realizacja to drugie. Zgodnie z polityką miasta, większość nowych dróg rowerowych tworzonych jest przy okazji innych inwestycji drogowych. Wychodzą z tego przyzwoite trasy, jak na przykład ta prowadząca ulicą Christo Botewa. To się jednak przekłada na niskie tempo budowy ścieżek oraz ich niepowiązanie ze sobą. Na chwilę obecną jest ich tylko nieco ponad 100 kilometrów.

Mapa ścieżek i dróg rowerowych w Krakowie

Mapa pochodzi ze strony ibikekrakow.com i została przygotowana przez stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.
Aby swobodnie posługiwać się mapą, korzystaj z przycisków powiększania i pomniejszania w prawym dolnym rogu, a myszką przeciągaj mapę. Jeśli pojawia się reklama planu rowerowego, po prostu ją wyłącz krzyżykiem.