Dojeżdżacie na zajęcia uczelniane rowerami? Jak wam się parkuje? Stowarzyszenie Rowerowy Toruń chce, aby w tym mieście studenci i pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mieli jeszcze wygodniej, niż do tej pory. Dlatego toruńscy aktywiści rowerowi kierują oficjalne pismo do rektora z zapytaniem, jakie są plany ustawiania stojaków rowerowych przy uniwersyteckich budynkach.

W ostatnim czasie w Toruniu, między innymi przy uniwersyteckiej Bibliotece Głównej oraz wydziałach chemii i prawa stanęły solidne stojaki rowerowe U-kształtne. Na ten pozytyw zwraca uwagę w swoim liście Rowerowy Toruń, ale zwraca uwagę, że w niektórych miejscach stawiane są typowe „wyrwikółka„, takie jak to na zdjęciu (fot.: Rowerowy Toruń). nie trzeba dodawać, że nie zapewniają one nawet minimum bezpieczeństwa dla rowerów.

Toruńskie środowisko rowerowe, zadowolone z dobrych rozwiązań, obawia się, że takich wyrwikółek może pojawić się więcej. Stąd list do władz uczelni, jakie mają plany stawiania parkingów dla rowerów w najbliższym czasie i czy będą to stojaki, do których będzie można się bezpiecznie przypiąć. Rowerowy Toruń zainteresowany jest między innymi, czy uczelnia planuje stworzyć bezpieczne przechowalnie dla rowerów mieszkańcom akademików.

Zobacz więcej informacji z Torunia na stronie rowerowytorun.com.pl