Poniżej garść aktualnych na 2013 rok informacji na temat przewozu rowerów w pociągach kolei lokalnych.

Przewóz roweru: Koleje Mazowieckie

Koleje MazowieckieW Kolejach Mazowieckich, które zapewniają połączenia pomiędzy Warszawą a miastami województwa mazowieckie (niektóre pociągi docierają też do świętokrzyskiego czy lubelskiego) rower od końca kwietnia do końca września można przewozić za darmo! W pozostałym okresie w roku bilet jednorazowy kosztuje 3 złote, dzienny 5, jest też kilka wariantów biletów miesięcznych. Prawie 200 pociągów tych linii jest wyposażonych w miejsca dla rowerów, w pozostałych bicykl przewieziemy w przedziale dla podróżnych z dużym bagażem.

Przewóz roweru: Koleje Śląskie

Bilet na rower kosztuje 4 złote, a linia nie przygotowała żadnych promocji na wakacje. Niektóre bilety Przewozów Regionalnych są honorowane przez Koleje Śląskie, ale pamiętajmy: bilet na rower będziemy musieli dokupić codziennie

Przewóz roweru: Koleje Dolnośląskie

Bilet jednorazowy kosztuje 7 złotych, co nie jest małą ceną, ale dla odmiany Koleje Sląskie honorują rowerowe bilety jednorazowe i miesięczne Przewozów Regionalnych, a mając bilet turystyczny Przewozów Regionalnych, nie musimy już kupować oddzielnego biletu na rower.

Przewóz roweru: Koleje Arriva

W wakacje pojedziemy taniej z rowerem, ale tylko w weekendy: zapłacimy wtedy za rower symboliczną złotówkę. W pozostałe dni tygodnia przewóz roweru kosztuje 5,50 złotego. Osoby z biletem turystycznym Przewozów Regionalnych muszą dokupić bilet Arrivy.

Przewóz roweru: Koleje Wielkopolskie

Przewóz roweru w Kolejach Wielkopolskich kosztuje 5,50 niezależnie od trasy, a posiadacze biletu turystycznego PR nie muszą już kupować dodatkowego biletu na swój rower. Jak ktoś jeździ bicyklem często, może też wykupić bilet miesięczny za 60 złotych.

Zobacz, jak przewozić rower w:

PKP InterCity | Przewozach Regionalnych | U przewoźników lokalnych