Autor: Qubal

Autor: Qubal

Szybko skończył się eksperyment Łodzi z dopuszczeniem ruchu rowerowego na buspasy. Przypomnijmy: w połowie kwietnia zostały w tym mieście uruchomione pierwsze wydzielone pasy dla komunikacji miejskiej (co nie jest nową praktyką w największych polskich miastach) i od razu na buspasy wpuszczono także rowery (co na polskie warunki było nowum).

Chociaż na Zachodzie Europy rowerzyści są często wpuszczani na buspasy, to w Łodzi eksperyment ten skończył się tak samo szybko, jak się zaczął. Według łódzkich urzędników i policji pomysł ten się po prostu nie sprawdził. Jak nietrudno się domyśleć, decyzja nie spodobała się łódzkim rowerzystom:

Nie wzięto pod uwagę głosu rowerzystów, nie wzięto nawet głosu pełnomocnika prezydenta Łodzi do spraw polityki rowerowej.

Zauważyło stowarzyszenie Rowerowa Łódź. Pełną opinię łódzkich aktywistów rowerowych można przeczytać na tej stronie [link].

Ruch rowerów po buspasach na ulicach zostanie zastąpiony wydzielonymi drogami dla rowerów oraz ciągami pieszo-rowerowymi.