Źródło: ZIKiT Facebook

Źródło: ZIKiT Facebook

Kilkukrotnie już wspominaliśmy o przygodach z krakowską siecią wypożyczalni rowerów miejskich, która na początku roku utraciła swojego operatora. Opiekę nad systemem przejęły urzędy miejskie osobiście, co zaowocowało uruchomieniem… trzech stacji wypożyczalni.

Rowery, które mogłyby zapełnić pozostałe stacje, stoją niestety w garażach. Tyle dobrego, że dłużej już marnować się nie będą. Miasto rozpisało przetarg na uruchomienie kolejnych 10 stacji wypożyczeń, które od jesieni stoją zakurzone, zaśnieżone, zamoczone. Te stacje to:

1. Teatr Bagatela
2. plac Inwalidów
3. rondo Grzegórzeckie
4. rondo Mogilskie
5. rondo Grunwaldzkie
6. Salwator
7. Nowy Kleparz
8. Politechnika
9. Poczta Główna
10. Galeria Krakowska.

Mają one ruszyć w połowie lipca. Tymczasem z rowerów, dopóki nie będą one wykorzystane, korzystać moga miejscy urzędnicy w ramach wykonywania swoich obowiązków:

Zdecydowaliśmy, że rowery KMK Bike nie będą bezczynnie czekały na uruchomienie pozostałych stacji. Od dziś rowery są oddane do dyspozycji inspektorów ZIKiT.

Napisał Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT) na swoim Facebooku. Jeśli zobaczycie kogoś w Krakowie w żółtej kamizelce odblaskowej na niebieskim rowerze KMK Bike (jak na zdjęciu), możecie być pewni, ze to urzędnik.