Zobacz również: Wszystkie artykuły o Wrocławiu | Trasy rowerowe w Wrocławiu i okolicach | Wydarzenia we Wrocławiu

Wrocław to miasto, które może się pochwalić jedną z najbardziej gęstych sieci dróg rowerowych. W stolicy Dolnego Śląska jest ich już ponad 200 kilometrów. Na wielu odcinkach tworzą one już zwartą sieć umożliwiającą komunikację pomiędzy poszczególnymi dzielnicami, ale wiele jest też odcinków oderwanych od pozostałych rowerowych ciągów komunikacyjnych.

Rowerzyści we Wrocławiu mogą być również zadowoleni z nawierzchni, jaką mają wrocławskie drogi i ścieżki rowerowe. Ze wspomnianych dwustu kilometrów dróg dla rowerów we Wrocławiu aż 80 to drogi asfaltowe, zaś kostką brukową wyłożonych jest około 50 kilometrów.

Ścieżki rowerowe we Wrocławiu: mapa

Zapraszamy do korzystania z naszej interaktywnej mapy dróg rowerowych we Wrocławiu. Przesuwać ją można myszka, zaś powiększać i pomniejszać dzięki menu znajdującemu się po lewej stronie.

Gęsta sieć nie oznacza, że wrocławianie mogą czuć się na rowerach całkowicie swobodnie. We Wrocławiu, co jest negatywnym ewenementem prawie na ogólnopolską skalę, nie można wjechać rowerem na Rynek. I jak zapowiada Magistrat: nie planuje się zmienić tego dość krytykowanego przepisu.

Poza ścieżkami i drogami rowerowymi wrocławianie mają do dyspozycji również wiele szlaków turystycznych. Przez miasto przebiega trasa europejska EuroVelo nr 9 oraz szlak Odry.