Łódź: autor Lestat, CC 2.5

Łódź to miasto, w którym znajdziemy przeszło 70 kilometrów dróg i ścieżek rowerowych. Zważywszy, że to trzeci największy ośrodek miejski w Polsce, nie jest to dużo. Drogi rowerowe w Łodzi w obecnym stanie tworzą w miarę zwartą sieć, a miasto chwali się, że w ciągu kolejnych kilku lat powstaną nowe rowerowe inwestycje. Czy tak będzie rzeczywiście? Przekonamy się.

Drogi i ścieżki rowerowe w Łodzi: mapa

Zapraszamy do korzystania z naszej mapy ścieżek i dróg rowerowych. Mapa przedstawia stan łódzkiej infrastruktury rowerowej na koniec 2012 roku. Nawigację mapą ułatwi menu w lewym górnym rogu: skala pozwala nam zmienić wielkość wyświetlanej mamy, a strzałki ją przesuwać. Przesuwanie mamy ścieżek rowerowych w Łodzi możliwe jest również myszką.

Mapa ma charakter orientacyjny: czerwone linie oznaczają, że wzdłuż tych ulic przebiega droga rowerowa lub ciąg pieszo-rowerowy. Nie należy sugerować się dokładnym przebiegiem linii na mapie, jak położenie po określonej stronie ulicy. Jeśli uważasz, że na mapie są błędy, lub jakiś ścieżek brakuje? Napisz komentarz pod tekstem, z pewnością naprawimy swój błąd.

Na chwilę obecną siatka dróg rowerowych w Łodzi nie jest bogata: do 2020 roku miasto zapewnia jednak, że będzie mogło pochwalić się siecią ponad dwustu kilometrów ścieżek dla rowerzystów.