Mamy nadzieję, że (jeśli oczywiście planujesz swoją pierwszą dłuższą wyprawę rowerową, a nie jesteś starym wyjadaczem) pomogliśmy ci nieco i wiesz już, co należy ze sobą zabrać. Jednak poza ubraniami i narzędziami może się przydać parę innych rzeczy. Szczególnie jeśli planujesz iść na żywioł, odpuścić hotele i nocować pod przysłowiową chmurką. Ale jeśli nie, i tak pamiętaj, że warto zabrać ze sobą:

Dodatkowe rzeczy na trasę rowerową: twoje posiłki, noclegi

Tu dużo zależy, czy idziemy na żywioł i będziemy nocować w namiotach, czy trochę miejskiej duszy w nas zostaje i wolimy spać w bardziej komfortowych warunkach.

W tym drugim przypadku wystarczą podstawowe codzienne kosmetyki (najlepiej w saszetkach, czy małych buteleczkach, czyli takie, jakie są w hotelach) oraz ręcznik, bo w gospodarstwach agroturystycznych niekoniecznie musi on być.

Co innego, gdy nastawiamy się na kontakt z naturą na całego. Wtedy przyda się:

Śpiwór i namiot. Najlepiej mały i lekki, żeby nie zajął dwóch trzecich naszego bagażu. Podstawowy komplet sztućców, kubek, deseczka, bo śniadania i kolacje zapewne będą spożywane przed namiotem. Mała kuchenka gazowa wraz z paliwem, jeśli chcemy zrezygnować z obiadów jedzonych w knajpach na trasie. Ja tak nigdy nie robiłem, ale niektórzy uważają, że nie ma wyprawy rowerowej bez właśnie takiego trybu życia.

Zabrakło wam czegoś na dłuższej wycieczce? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.


Zobacz również:

Jak przygotować trasę na wycieczkę rowerową? | Jak przygotować rower na wycieczkę rowerową?