W poprzedniej części naszego poradnika odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jakie narzędzia trzeba wziąć na dłuższą wycieczkę rowerową. Co nam jednak z radości wymieniania lub łatania dętki, skoro zmokniemy do suchej nitki i całą wyprawę uznamy za jakiś pomysł z kosmosu, którego szybko nie powtórzymy?

Turystyka rowerowa: niezbędne ubrania

Pewnie jedziemy latem, dlatego ubieramy się na krótko. Nie zaszkodzi nawet zabrać stroju kąpielowego.

Niezłe będą spodenki rowerowe z pieluchą. Nawet jeśli codziennie w takich nie jeździmy, to siedzenie dziennie po kilkadziesiąt kilometrów na rowerze spowoduje, że polubimy taką pieluchę, bo tyłek będzie bolał mniej.

Płaszczyk przeciwdeszczowy: lato lubi płatać psikusy i deszcz lubi sobie popadać. Może trafisz na świetną pogodę, ale jeśli nie znosisz jazdy w deszczu, zastanów się, czy długa wycieczka rowerowa to dobry pomysł na twoje wakacje.

Komplet cieplejszych ubrań: zimno też może się nagle na jeden dzień zrobić. Okrycie głowy: jeśli nie chcesz się nabawić udaru słonecznego i wracać przed czasem pociągiem. Można też zabrać kask, jeśli czujesz się w nim bezpieczniej.

O takich oczywistych sprawach, jak komplety na zmianę bielizny pisać nie będę. Chociaż można ją też na bieżąco prać na trasie. Ale co jeśli nie wyschnie na drugi dzień?

Bez obawy. Nie byłeś nigdy na dłuższej wycieczce i myślisz, że to wszystko to już jest dużo? Zapraszamy do części trzeciej poradnika. A może masz dużo większe doświadczenie w wycieczkach rowerowych i chcesz się również podzielić swoją wiedzą? Zapraszamy do komentowania.


Zobacz również:

Co zabrać na wycieczkę rowerową? [narzędzia] | Co zabrać na wycieczkę rowerową? [dodatkowe wyposażenie] | Jak przygotować rower na wyprawę? | Jaki rower wybrać? | Jak przygotować trasę wyprawy rowerowej? | Jak się spakować?