Roztocze

Autor: Rafał Pikul

Nie ma lepszej pory na dłuższą wycieczkę rowerową, jak wakacje, gdy na ten cel można poświęcić nawet dwa tygodnie. A jedną z propozycji do rozważenia jest Centralny Szlak Rowerowy Roztocza. Biegnie on przez południowe tereny województwa lubelskiego, przekracza granicę w Rawie Ruskiej i dalej podąża aż do Lwowa.

Podróż możemy rozpocząć w Kraśniku. Całość ma długość prawie 250 kilometrów (przy czym powinniśmy mieć paszport, jeśli chcemy przejechać odcinek ukraiński). Teren jest lekko pofałdowany, ale nie są to wysokie przewyższenia: co najwyżej 70 metrów rozciągniętych na kilku kilometrach trasy.

Trasa przebiega przez najbardziej malownicze tereny Roztocza, które nie są bardzo zaludnione. Na polskim odcinku nie miniemy żadnych większych miejscowości, ale możemy odbić nieco na północ modyfikując trasę i zobaczyć renesansowy Zamość.

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza

Poniżej dokładniejsza mapa Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza pochodząca z serwisu Bikemap.net. Znaki plus i minus w górnym lewym rogu ułatwią nam nawigację, mapę można przesuwać myszką.