Zmiana dętki w rowerze. To takie proste [wideo]

Opona

Zmiana dętki w rowerze w serwisie rowerowym to koszt około 25 złotych (w większych miastach). Jeśli zrobimy to sami, zapłacimy tylko za samą dętkę: około 10 złotych. A przedziurawiona dętka i tak nada się do ponownego użycia, bo można ją załatać. Wtedy będzie jeszcze taniej. Zobacz, jak zmienić dętkę w rowerze.

Do wymiany dętki będą Ci potrzebne: nowa dętka (chyba, że w międzyczasie załatasz przedziurawioną), klucz do zdjęcia koła (ostatecznie może być mały klucz francuski), chociaż we wszystkich nowych kołach jest mechanizm pozwalający na zdjęcie ich bez użycia klucza, łyżki do opony (kupisz w każdym sklepie rowerowym za grosze) oraz pompka.

Sama zmiana dętki to zaledwie kilka czynności:

1. Rozpięcie hamulca i zdjęcie koła (dwie minuty dla wprawionej osoby)
2. Zdjęcie opony przy pomocy łyżek (kolejne 3 minuty)
3. Sprawdzenie wewnętrznej strony opony: upewniamy się, czy nie ma w niej ostrego przedmiotu, który spowodował przebicie dętki.
4. Włożenie nowej dętki do opony, lekkie jej podpomowanie i założenie dętki z oponą na koło.
5. Ponowne założenie koła na rower i spięcie hamulców.
6. Napompowanie koła.

Zmiana dętki w rowerze nie musi trwać dłużej, niż 20 minut. Oczywiście pierwszy raz jest najtrudniejszy: najwięcej problemów sprawia zwykle założenie nowej dętki z oponą na koło, czasem też zdjęcie opony. Jak zmienić dętkę w rowerze aby było szybko i sprawnie, zobaczysz na tym filmiku znalezionym na YT:Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz