Bikemap z nowymi funkcjonalnościami – rysowanie tras nigdy nie było tak proste!

Rowerzystka

Znacie serwis internetowy Bikemap.net? Jeśli czasem zaglądacie na LoveRower, na pewono, ponieważ trasy wycieczek rowerowych zwykle wrzucamy z mapkami z Bikemap. Do tego właśnie ta strona służy – do przeglądania tras wyrysowanych przez innych użytkowników, ale również do tworzenia własnych.

Sporo (jeśli nie większość) tras na Bikemap nie przedstawia większej wartości – ot swobodna twórczość w rysowaniu kresek na mapie. Nie ukrywam, że też nieco się do tego przyczyniam. Można jednak znaleźć perełki, które czasem wrzucam na LoveRower, a bezdyskusyjnie możliwość własnego tworzenia tras dla każdego, kto chciaż trochę jeździ rowerem, jest największą wartością tego serwisu.

A teraz tworzenie własnych tras jest jeszcze jeszcze łatwiejsze:

Po pierwsze: opcja przyciągania trasy do dróg wciąż wybiera w miarę najkrótsze połączenie, ale nacisk tworzy na to, aby trasa szła drogami lokalnymi, a nie krajowymi, czy wojewódzkimi. Możecie pierwszy punkt swojej trasy zaznaczyć w Krakowie, drugi we Wrocławiu, a Bikemap już pociągnie Wam trasę.

Po drugie: jeśli nie podoba się wam domyślnie wyrysowana trasa, Po pokazaniu linii, wystarczy ją przeciągnąć w inne miejsce, a trasa sama się zmodyfikuje. Powód może być różny: chcecie zajechać do określonej miejscowości, albo ominąć górkę, ponieważ:

Po drugie: już na etapie rysowania serwis pokazuje przekrój trasy. Wiadomo, czy będziecie jechać po górkach, czy po płaskim. Dzięki temu łatwo modyfikować trasę w zależności od tego, czy wolicie jazdę interwałową, czy spokojną.

Polecam Bikemap – to moim zdaniem bezdyskusyjnie najlepszy serwis do publikacji i przeglądania tras rowerowych.Opublikowano

w

,

przez

Tagi: